Kenya has ramped up its efforts to control the twin challenges of the coronavirus and malaria by introducing locally made testing kits for the two diseases. Kenya’s Medical Research Institute (KEMRI) says the kits offer quicker detection and will soon be exported to the region. Brenda Mulinya reports from Nairobi. Videographer and producer: Amos Wangwa

your ad here

читати →

Україна має вступити до Європейського союзу, заявила в інтерв’ю Euronews президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн. 

Про це вона сказала, відповідаючи на питання про масові акції солідарності, які пройшли по всій Європі на підтримку України, в яку в четвер вранці вторглися російські війська Володимира Путіна. 

«Згодом Україна має вступити до ЄС, ця країна – одна з нас, і ми хочемо бачити її у європейській сім’ї», – сказала фон дер Ляйєн. 

При цьому вона нагадала, що Україна уже бере участь у деяких європейських процесах, наприклад, в інтеграції внутрішнього ринку в єдиний ринок ЄС, а також в енергетиці. 

В інтерв’ю фон дер Ляйєн підкреслила безпрецедентну співпрацю та згуртованість усіх демократичних країн – Великобританії, Канади, Японії, Південної Кореї, Австралії та інших.  

«Це показує: ми разом постаємо на захист демократії в Європі. Важливо, щоб ми захищали наш мирний порядок, порядок на основі правил. Ми маємо чітко заявити: Євросоюз не потерпить на європейській землі зневажання наших цінностей», – заявила вона. 

Президентка Європейської комісії відзначила і послідовні дії Союзу у питаннях допомоги українським біженцям, постачання військової техніки та фінансової підтримки Києва. 

«У цій країні поділяють наші цінності, там боронять наші принципи. Українці хочуть жити у мирній демократії, а Росія нападає на неї. Тому Україна заслуговує на нашу повну солідарність, і вона її побачить», – резюмувала Фон дер Ляйєн. 

В інтерв’ю вона вказала і на важливість української готовності до мирних переговорів з Росією, хоча довіру до президента РФ Володимира Путіна була названа підірваною. 

Нагадаємо, переважна більшість українців у разі проведення референдуму підтримала б і вступ України до ЄС, і до НАТО, свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології.

Президентка Естонії Керсті Кальюлайд в серпні 2021 року висловила думку, що Україні потрібно 20 років, щоб бути готовою до членства в Європейському союзі.

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель у вересні минулого року заявив у інтерв’ю Радіо Свобода, що наближенню до європейської перспективи сприяє просування необхідних реформ та зближення України та Євросоюзу.

21 грудня 2021 року президент України Володимир Зеленський заявив: «Ми не можемо прийняти тезу про вступ до ЄС через 30 років і до НАТО «колись там».

На другий день російського вторгнення, 26 лютого, Зеленський у розмові з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем наголосив, що настав вирішальний момент, щоб ухвалити рішення про членство України в ЄС.

your ad here

читати →

Із 28 лютого в банкоматах в банкоматах України знову буде готівка. Про це, з посиланням на слова голови НБУ, повідомляє членкиня фракції «Батьківщина», представниця парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Альона Шкрум.

«Голова НБУ прямо зараз говорить з нами на засіданні податкового та фінансового комітету. НБУ виходить зараз зі стратегічними запасами готівки – більшість банків зможуть її безпечно доставити в банкомати. Отже, в банкоматах затвра будуть кошти», – повідомила Шкрум.

Цитуючи голову НБУ, вона також зазначає, що зараз ніхто не має права відмовляти українцям у розрахунку картками. У разі ж відмови кожен може звернутись на електронну пошту Нацбанку.

«Фінансова система працює стабільно, не дивлячись на війну в країні. За що ми дуже дякуємо НБУ і всім його працівникам», – підсумовує Шкрум.

Голова Національного банку України Кирило Шевченко, у свою чергу, зазначив у фейсбуці, що банківська система продовжує забезпечувати всі необхідні рішення з використання POS-терміналів для здійснення оплат.

«Не приймати платіжні картки зараз – це щонайменше непатріотичний крок, якому немає жодного виправдання. Особливо сьогодні, коли Україна демонструє світові безпрецедентний приклад героїзму, мужності і єдності перед обличчям зла», – повідомив Шевченко.

В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок спецоперації на Донбасі після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».

Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її напад на Україну.

Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України. У Міністерстві оборони Росії також заперечують дані української сторони про збиті російські літаки, розбомблену бронетехніку, загибель російських військових і заявляють, що не обстрілюють українські міста.

Кремль повторив попередню заяву Путіна про те, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».

your ad here

читати →