Tremendous progress has been made in efforts to wipe out polio around the world. Before a global eradication program began 30 years ago, about 350,000 children became paralyzed from polio each year. The figure dropped to 28 in 2018. 

Nevertheless, Helen Rees, chair of the World Health Organization’s emergency committee, said Friday that polio remained an international threat. She said every available health strategy must be used to prevent the wild polio virus from spreading across borders. 

“The fear is that we might well see a resurgence, that we could see exportation again and a reversal of all of the work and all of the country global efforts that have gone into trying to eradicate polio,” Rees said. “And we certainly cannot allow that to happen.” 

Polio remains endemic in Afghanistan, Pakistan and Nigeria. Rees said that over the last few months, there has been a worrying exportation of the wild polio virus to and from Pakistan and Afghanistan. 

“We have got widespread, positive environmental sampling in Pakistan,” she said. “And in Afghanistan, because of the more difficult situation there in terms of security, we are unable to access probably as many as a million children for vaccination.”  

Separately, there is good news from the African region. The director of WHO’s polio eradication program, Michel Zaffran, noted that the wild polio virus has not been seen in Nigeria since it was last detected more than two years ago. 

If this keeps up, he said, the regional certification commission could be able to declare the wild polio virus eradicated from the African region at the end of 2019 or early 2020. He said $4.2 billion would be needed over the next five years to see the last of this disease. 

Polio, which has no cure, invades the nervous system and can cause irreversible paralysis within hours. The WHO says polio is transmitted from one person to another through the fecal-oral route, or less frequently by a common vehicle like contaminated food and water. Fever, fatigue, headache, vomiting, stiffness in the neck and limb pain are among polio’s symptoms. 

your ad here

читати →

U.S. President Donald Trump, Canadian Prime Minister Justin Trudeau and Mexican President Enrique Peña Nieto have signed the new U.S. Mexico Canada Agreement, a deal designed to replace the North American Free Trade Agreement. White House Correspondent Patsy Widakuswara reports.

your ad here

читати →

Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду 30 листопада визнав незаконною і скасував постанову Верховної Ради про звільнення Віктора Татькова з посади Вищого господарського суду України, йдеться в повідомленні суду.

Відповідно до заяви Верховного суду, це одне з низки рішень про скасування постанов Верховної Ради від 29 вересня 2016 року через процедурні порушення.

Читайте також: Судді, які працювали за «схемою Татькова», не шкодують про це, але прагнуть потрапити у новий Верховний суд – «Схеми»​

При цьому подання Вищої ради юстиції від 24 грудня 2015 року до Верховної Ради про звільнення Татькова з посади судді Вищого господарського суду не скасоване, зазначають у Верховному суді.

«Подальше вирішення питання про звільнення Віктора Татькова з посади судді належить до повноважень Вищої ради правосуддя. Це рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Великої Палати Верховного Суду протягом 30 днів», – йдеться в повідомленні суду.

На позачерговому засіданні 29 вересня 2016 року Верховна Рада України звільнила за порушення присяги 29 суддів. Одним із них був і Віктор Татьков.

Від жовтня 2016-го його офіційно підозрюють у втручанні у діяльність судових органів та роботу автоматизованої системи документообігу суду. Наразі Татьков проживає за межами України.

your ad here

читати →

В італійському місті Павія 30 листопада відбулося четверте слухання у справі військового Національної гвардії Віталія Марківа, якого звинувачують у причетності до загибелі італійського журналіста Андреа Роккеллі 2014 року під Слов’янськом.

У суді виступив головний свідок обвинувачення – французький журналіст Вільям Рогелон, який був поруч із Роккеллі та російським репортером Андрієм Міроновим, коли ті загинули. Рогелон свідчив протягом понад чотирьох годин.

За словами Рогелона 8 травня 2014 він прилетів до Києва. Потім вирушив у Донецьк, щоб висвітлювати вибори. Рогелон, за його словами, мав «акредитацію» від незаконного збройного угруповання «ДНР». Він познайомився з Роккеллі в готелі у Слов’янську, коли повернувся зі зйомок у Донецьку. Разом вони вирішили вирушити на зйомки під Слов’янськ, де саме точилися бойові дії.

За словами Рогелона, вони поїхали на таксі й потрапили під обстріл. Французький журналіст наголосив під час свідчення в суді, що події наштовхували на думку, що чекали саме на них. Мовляв, вони з колегами дуже голосно вигукували, що вони – журналісти, але це не допомагало. 

Він згадав цивільного в спортивному костюмі, який попередив їх, що поблизу працює снайпер. У попередніх свідченнях Рогелон не згадував цього епізоду.

Журналіст пригадав, що спочатку була автоматна черга, потім почався мінометний обстріл. Вони спробували переховуватися в балці, але в якийсь момент Рогелон побачив, що Роккеллі та Миронов вбиті. Сам він теж був поранений, але зміг дістатися блокпосту. За його словами, це були проросійські сепаратисти. Вони допомогли йому дістатися лікарні, бо він мав перепустку від бойовиків «ДНР».

Рогелон розповів, що в лікарні не погодився на загальний наркоз, а доза місцевого знеболювального була замала. Тому мінометні уламки з нього витягали ледь не наживо. Після цих слів у залі суду пролунав шепіт: «Він що – Рембо?».

Щодо питання, чи бачив він, звідки стріляли, свідок чіткої відповіді не дає. Але припускає, що сепаратисти не стріляли. В іншому випадку, на його думку, вони б вбили його на блокпості, коли він натрапив на нього після обстрілу.

 

Між тим, під час перехресного допиту Рогелон повторив, що ніколи не бачив українських військових. Таким чином, він повернувся до своїх свідчень 2014 року.

Одна з адвокатів Марків Донателла Рапетті, коментуючи засідання, звернула увагу, що Рогелон визнав, що не бачив стрілків:

«В цілому задоволена сьогоднішнім процесом, не було ніяких несподіванок. Свідок був дуже емоційний і видно було, що йому досить боляче й зараз, після чотирьох років згадувати ті моменти. Але, не дивлячись на емоції і страждання, він визнав, що не бачив, хто ж саме в них стріляв», – сказала вона.

На самому початку засідання  зробили заяву адвокати Бертоні на  Клерічі, які захищають в суді державу Україна (у липні до справи нацгвардійця Віталія Марківа був долучений позов від місцевої спілки журналістів до держави Україна).

Захисники наголосили, що суд не має жодного доказу,  що Віталій Марків виконував накази українського командування. Та суд вирішив не задовольняти клопотання, тому держава Україна залишається в процесі.

Наступне засідання у справі суд призначив на 14 грудня. Це буде останнє слухання в цьому році. Далі план судових засідань розписаний до квітня.

29-річний нацгвардієць Віталій Марків із подвійним громадянством України й Італії понад рік перебуває під вартою, його арештували 30 червня 2017 року в аеропорту Болоньї.

Адвокат підсудного Рафаелє Делла Валле вважає обвинувачення проти Марківа безпідставними, а слідство упередженим.

Український військовий відкидає всі обвинувачення і заперечує свою причетність до загибелі італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та російського перекладача Андрія Миронова біля Слов’янська 24 травня 2014 року.

Україна заперечує причетність бійця Національної гвардії до смерті італійського репортера. Сторона обвинувачення – батьки загиблого, журналістські організації Італії – наполягає на версії умисного убивства фотокореспондента під час війни на Донбасі.

your ad here

читати →

В підземних сховищах зараз близько 16,3 мільярдів кубічних метрів газу, повідомляє національна акціонерна компанія «Нафтогаз».

У зв’язку з похолоданням за останній тиждень запаси скоротились на 471 кубічний метр. Однак у компанії запевняють, що запасів палива вистачить на опалювальний сезон.

«На кінець попереднього опалювального сезону в сховищах було 7,4 мільярди кубічних метрів (газу – ред.). Таким чином, газу в ПСГ достатньо для сталого проходження опалювального періоду», – запевняють у «Нафтогазі».

Опалювальний сезон в Україні зазвичай стартує в середині жовтня. За багаторічними стандартами, він починається тоді, коли середньодобова температура повітря впродовж трьох діб становить вісім або менше градусів. Тривалість опалювального сезону становить близько півроку, але в Києві у 2017 році комунальники через суттєве потепління вимкнули опалення 1 квітня.

your ad here

читати →

The leaders of Canada, Mexico and the United States signed a new North American trade deal Friday. Justin Trudeau, Enrique Pena Nieto and Donald Trump inked the deal in Argentina, ahead of the opening of the G-20 summit.

It will, however, take a while for the agreement to take effect as lawmakers from all three countries have to approve the scheme, officially known as the US-Mexico-Canada Agreement, or USMCA.

The pact underpins $1.2 billion in annual trade among the three countries.

It replaces NAFTA, a pact that Trump had roundly criticized in his 2016 presidential campaign, terming it the worst trade deal in history and blaming NAFTA for the loss of American manufacturing jobs since it went into effect in 1994. 

Trump called the deal a “model agreement that changes the trade landscape forever” at a news conference with his North American counterparts in Buenos Aires, Argentina, ahead of the G-20 conference.

When the three countries agreed on the USMCA deal earlier this year, the U.S. leader said, “This landmark agreement will send cash and jobs pouring into the United States and into North America.” 

Joshua Meltzer, a senior Fellow at the Brookings Institution, told VOA at that time that the deal was not that much different from NAFTA.

“I wouldn’t say it’s a vastly different deal at all.” Meltzer said. “It’s an agreement that’s over 20 years old and so it clearly needed to be updated.I think certainly it reduces a level of anxiety about how the administration was going to square its rhetoric on trade with an actual trade deal. We certainly see some increased protectionism in some areas, particularly in the auto sector.But overall it’s an update of a trade agreement, it’s comprehensive, and it’s largely good for improving integration between the three economies.” 

your ad here

читати →

У Києві пройшла акція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Учасники акції закликали людей не бути байдужими до свого здоров’я та пройти тест. До слова, таку змогу мали усі бажаючі. Працювала пересувна лабораторія. Декілька киян скористалися такою можливістю. Крім цього, до акції долучилася посол США в Україні Марі Йованович й закликала усіх популяризувати необхідність медичного обстеження.

your ad here

читати →

Одна з найбільших в Україні доброчинних пацієнтських організацій, яка опікується хворими на туберкульоз та ВІЛ-інфікованими на Дніпропетровщині, «БТ «Мережа місто Дніпро» виграла суд проти обласного управлінні Держпраці України, яке вимагало сплати штрафу в понад 8 мільйонів гривень. Відповідне рішення у п’ятницю ухвалив Дніпропетровський окружний адміністративний суд.

За рішенням суду, постанова Держпраці, яка накладала штраф на доброчинну організацію, визнана незаконною та була скасована.

«Справа була дуже велика за обсягом. Коли ми подавали матеріали в суд, це було 16 кілограмів паперів. Суд тривав місяць. Насправді, на моїй практиці, це рекордний строк. Поки тривав суд, звичайно, були негативні наслідки. Адже організація є благодійною і функціонує на грантові гроші, а умови грантів передбачають, що якщо організація чи її посадові особи перебувають в судовому процесі, то така організація не має права брати участь в грантових проектах. Звичайно, ми пропустили деякі гранти, але зараз вже активно включатимемося в роботу», – сказала в коментарі Радіо Свобода адвокат доброчинної організації Олена Доненко.

Рішення суду може бути оскаржене. Управління Держпраці поки не повідомило, чи скористається цим правом. Перед поданням апеляції управління має сплатити судовий збір в суді першої інстанції, який складає півтора відсотки від суми штрафу, – 123 тисячі гривень.

У листопаді 2018 року доброчинна організація «БТ «Мережа м. Дніпро» заявила про фінансовий тиск. Головне управління Держпраці в області виявило порушення трудового законодавства й оштрафувало доброчинне об’єднання на понад 8 мільйонів гривень. 

Читайте також: За що доброчинна організація в Дніпрі оштрафована на рекордні 8 мільйонів гривень? 

В організації заявили, що санкції незаконні, а дії посадовців є перевищенням повноважень, і подали позов до суду. Доброчинна структура зазначала, що великий штраф загрожує закриттям проектів з допомоги соціально незахищеним людям, зокрема, припиненням підтримки понад тисячі хворих на туберкульоз в області.

Водночас в управлінні Держпраці у відповідь на інформаційний запит Радіо Свобода повідомили, що перевірки виявили порушення права на працю і соціальний захист працівників організації. Там заявили, що в благодійній організації виявили «факти використання незадекларованої праці»: 73 людини допустили до роботи соціальних працівників «без видання наказів та повідомлення до Державної фіскальної служби».

your ad here

читати →

World leaders are preparing for a potentially fiery G20 summit starting Friday in Buenos Aires. As Henry Ridgwell reports, the two-day meeting is being held against the backdrop of a spiraling trade war that has set the global economy on edge, plus a series of dangerous security flashpoints from Ukraine to the Middle East to the South China Sea.

your ad here

читати →

На конкурс до нового Верховного суду йдуть судді Вищого господарського суду, які працювали за керівництва Віктора Татькова, якому Генеральна прокуратура оголосила підозру у незаконному втручанні в автоматизовану систему розподілу справ і оголосила в розшук. Про це йдеться у матеріалі журналіста програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший») Сергія Андрушка «Конкурс суддів: назад у майбутнє».

Зокрема, це Олексій Євсіков – колишній суддя Вищого господарського суду. Нині – кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі нового Верховного суду.

​«Схеми» відшукали ухвалу від 2013 року, у якій одна зі сторін процесу звертає увагу головуючого на той момент судді Євсікова на порушення, що склад суддів апеляційної інстанції не був визначений за правилом – тобто за допомогою комп’ютерної системи.Тоді Євсіков в цьому порушення не побачив, пославшись на рішення суддів на зборах, яке дозволило обійти автоматичний розподіл справ.

Сам екс-суддя на запитання журналістів, чи знав він, що у Вищому господарському суді часів президента Януковича існувала система в обхід автоматизованого розподілу справ, коротко відповів: «Скарг від адвокатів не було. (…) Зрозумійте, в мене теж є репутація».

Інший кандидат до Верховного суду – Наталя Волковицька. За даними «Схем», вона брала участь у зборах суддів Вищого господарського суду, на яких було проголосовано за різке збільшення спеціалізацій – тобто визначення типів справ. Це, на думку слідчих ГПУ, і дозволило розподіляти справи не серед усіх суддів, а на конкретних.

​Свою участь у зборах Волковицька у коментарі журналістам не заперечила, але заявила, що на той момент не усвідомлювала ризиків такого рішення. ​

«Мені зараз важко пригадати ці обставини. Це давно було, але все не зовсім так, як ви намагаєтесь подати. Дійсно, була якась легітимна ціль у розширенні колегії, а що мав на увазі саме Татьков, кому ж це було відомо на той час? Потім стало зрозуміло, до чого це велось, але це сталося потім, а не на момент ухвалення рішення», – сказала Волковицька.

Був присутній на цих зборах суддів і Ігор Бенедисюк – зараз голова Вищої ради правосуддя – впливової установи, яка може звільняти суддів і рекомендувати призначити на посаду судді.

​Нині Бенедисюк також бере участь у конкурсі на посаду судді Касаційного господарського суду у складі нового Верховного суду.

​Усі ці кандидати працювали у Вищому господарському суді, який за часів президентства Януковича очолював Віктор Татьков. У Генпрокуратурі вважають, що саме в цей час були масові втручання в автоматизований розподіл судових справ. На думку слідчих – щоб впливати на фінальне рішення.

​«Було, якщо не помиляюсь, понад 50 спеціалізацій, – пояснює керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк. – Доходило до маразматичних форм, коли одна спеціалізація називалась у сфері власності, а інша – у питаннях власності, одна у сфері купівлі-продажу, інша – продажу-купівлі. Це не дослівно називаю, треба уточнити, але суть така. Це дозволяло застосовувати фактично ручне маніпулювання вирішення розподілу справ на тих, кому хотіло керівництво Вищого господарського суду».

«Ці кандидати не фігурують у розслідуванні щодо Татькова, водночас масштаб втручання був настільки великий, що кожен із них мав усвідомлювати, як розподіляються справи», – мовиться у розслідуванні.

«Біда в тому, що судді не хочуть про це розповідати. Тобто так, десь через інших кажуть, що така ситуація була, а коли кажемо: а давайте підтверджувати, – ніяк, а більшість взагалі про це мовчить. Тобто система Вищого господарського суду у більшості була перетворена на ручний режим заволодіння майном, отримання неправомірної вигоди в інтересах тих, хто краще попросить. А ми розуміємо, як можна краще попросити», – розповідає Горбатюк.

Водночас Станіслав Щотка, заступник голови Вищої кваліфкомісії, яка і обиратиме переможців до Верховного і Антикорупційного суду, вважає, що варто спочатку подивитись, чому «4 роки цій справі (…) в 14-му році порушена, зараз 18-й». «Я не почув про жодну підозру, яка вручена», – заявив він.

За словами Сергія Горбатюка, на даний момент підозри вручені Татькову і його заступникові Артуру Ємельянову, а також 6 особам із канцелярії Вищого господарського суду.

Від жовтня 2016-го Віктора Татькова офіційно підозрюють у втручанні у діяльність судових органів та роботу автоматизованої системи документообігу суду. За версією ГПУ, він фактично підпорядкував собі систему ухвалення судових рішень. Утім, за лічені тижні до оголошення підозри суддя виїхав з країни: спершу – до Польщі, а згодом – і до Австрії і відтоді, за інформацією Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ, в Україні не з’являвся.

В Україні триває конкурс на посаду суддів. Вперше – до Антикорупційного суду, який виноситиме вироки щодо чільних корупціонерів. Також доукомплектовують склад Верховного суду – найвищої судової інстанції в Україні. На суддівське крісло претендують науковці, адвокати і колишні та чинні судді. Впродовж місяця комісія обіцяє оголосити бали за письмову роботу – написання судової ухвали.

Далі – співбесіди. Після чого останній етап – оголошення переможців.

your ad here

читати →

Top administration officials are debating whether to create a stand-alone Space Force to handle space defense or a Space Force that falls within the Air Force, officials tell VOA.

Either option requires congressional approval, which could prove difficult with a Democratic-led House and a Republican-led Senate.

An Oct. 26 memo obtained by VOA directs that the Department of Defense create the “optimal organizational construct to meet (the president’s) intent.” 

The memo, signed by Executive Secretary of the National Space Council Scott Pace and National Security Council official Earl Matthews, instructs the Pentagon to focus on whether the Space Force is most efficient as a new independent department or as “a separate service within the Department of the Air Force, along the lines of the U.S. Marine Corps within the Department of the Navy or the U.S. Coast Guard within the Department of Homeland Security.”

Support in the House

This latter organizational structure has bipartisan support in the House, but the former has often been seen by Democrats as an expensive solution. 

Vice President Mike Pence and Deputy Secretary of Defense Patrick Shanahan met Thursday to discuss how to build the first new military branch since 1947, as President Donald Trump has directed. 

A National Space Council official told VOA Thursday the October memo does not represent a shift in White House guidance. 

“The direction to create the U.S. Space Force remains exactly the same, and the Space Council is continuing to work with the departments and agencies responsible for implementing the president’s direction to develop the sixth branch of the Armed Forces,” the official said.

Space Command next?

Officials say the president also intends to establish a U.S. Space Command, a move already directed by Congress.

The U.S. military is organized into 10 combatant commands based on either geography, such as Indo-Pacific Command and European Command, or unified functions, such a Transportation Command and Cyber Command.

This new, 11th combatant command would oversee space defense much like U.S. Cyber Command oversees cyber defense. Space Command is expected to start in mid-2019 with initial operation capability.

Officials familiar with Space Force deliberations have raised concerns to VOA that a new military branch could duplicate the work of the new combatant command. They say a separate military service may not be needed once the combatant command is fully operational. 

“You don’t see a Cyber Force in addition to Cyber Command,” one official said on condition of anonymity.

Cost estimates for the Space Command have been modeled after the creation of U.S. Strategic Command, which was set up in the early 1990s. The biggest expense will be the creation of a new headquarters for the combatant command in order to make room for providing new capabilities, according to one official.

your ad here

читати →

Three tiny rocks brought back from the moon in 1970 by the unmanned Soviet Luna-16 mission sold for $855,000 on Thursday at a New York auction. 

They’re the only documented lunar rocks in private hands, Sotheby’s auction house said. The U.S. collector who bought the rocks was not named. 

The sellers, also from the U.S., bought the rocks for $442,500 at a Sotheby’s Russian space history sale in 1993. That was the first time that a piece of a celestial body had been offered for sale to the public.

The rocks originally had been given to the widow of Sergei Pavlovich Korolev, the former director of the Soviet Union’s space program, by the Soviet government in recognition of her husband’s work.

It is extremely rare for authentic lunar samples to come on the market. All samples collected by American astronauts are deemed the property of the U.S. government — except one.

Last year, a bag used by Apollo 11 astronaut Neil Armstrong to collect moon dust was sold by Sotheby’s for $1.8 million, netting a hefty profit for its owner. 

 

A Chicago-area woman, Nancy Carlson, bought the bag, which had been misidentified, at an online government auction for $995. After she sent it to NASA for identification, the space agency confirmed that it had been used by Armstrong and still contained moon dust. 

NASA fought to keep the bag but lost a court fight in 2016. 

your ad here

читати →