Filip Gammond

Росія путіна становить загрозу для всіх у світі через її зневагу до міжнародних норм.

Міністр закордонних справ Великої Британії Філіп Гаммонд заявив, що Росія становить загрозу для всіх у світі через її зневагу до міжнародних норм.

«Росія зневажає норми міжнародної поведінки і ламає правила міжнародної системи. Це становить виклик і загрозу для всіх нас», – заявив Гаммонд, виступаючи у столиці Грузії Тбілісі.

Він закликав Росію відігравати конструктивну роль у світі і дотримуватися правил міжнародної системи.

Філіп Гаммонд відвідує Грузію для зустрічі з прем’єр-міністром країни Ґіорґі Квірікашвілі і візиту на Південно-кавказький трубопровід, оператором якого є британська енергетична багатонаціональна компанія BP.

Правда України

your ad here

читати →

socvyplaty-shahrai

363 млрд грн в Україні витрачається на соцвиплати і розкрадається на різних рівнях.

Соціальна допомога в Україні становить левову частину витрат держбюджету. Але поки одні дійсно потребують пільг, інші домагаються їх шахрайським шляхом – за фальшивими довідками та за медичними висновками.

Пошуками порушників в березні зайнявся Мінфін, анонсувавши верифікацію соцвиплат і пенсій. За результатами пілотного проекту в 2015 році п’ята частина переселенців з Донбасу вже виявилися фальшивими. В рамках більш масштабної верифікації Мінфін збере дані про пільговиків з усіх джерел – банків, Пенсійного фонду, фондів державного страхування та інших соцустанов. Очікуваний ефект – вивільнення 5 млрд грн. Але ця сума майже втрачається в загальних витратах на соцвиплати, які в 2015 році склали 363 млрд грн – в десятки разів більше витрат на інші галузі.

Також на зміну розкиданим даними про одержувачів соціальних виплат прийде єдиний реєстр. Фахівці зведуть інформацію з усіх джерел і видадуть списки фантомних одержувачів допомоги Міністерству соцполітики.

До цього часу українцям вдавалося на один ідентифікаційний номер реєструвати кілька людей, а за однією адресою прописувати десятки мешканців. Це дозволяло отримувати подвійні і навіть взаємовиключні виплати. “Наприклад, один і той же чоловік може отримати допомогу по безробіттю на біржі праці і допомогу для малозабезпечених осіб”, – пояснює начальник спецуправління Мінфіну Андрій Рязанцев.

Внутрішня міграція на Донбасі і в Криму теж стала благодатним грунтом для аферистів, розповідають експерти. За даними СБУ, в Україні зареєстровано 1,7 млн переселенців, і 500 тис. з них – фіктивні. Ці люди продовжують жити на окупованій території, будучи прописаними в мирних зонах. Кожні півроку вони відзначаються в органах соцзахисту і отримують 442 грн на місяць для працездатних осіб та 884 грн для непрацездатних.

Правда, вже є і справжні жертви перевірок. В кінці лютого Мінсоцполітики отримало від СБУ реєстр з 200 тис. осіб., статус переселенця яких викликав підозри. І хоча перелік носив рекомендаційний характер, проблеми з виплатами почалися майже у всіх біженців. “Багато хто зміг довести справжність свого статусу, але відновити забезпечення органи соціальної опіки не можуть, немає відповідного нормативного акту”, – пояснює Маріанна Онуфрик, експерт з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень. Сьогодні представники влади лише розводять руками, обіцяючи, що в квітні можна буде переоформити документи.

Павло Кухта, експерт реанімаційного пакету реформ, описує ще один популярний метод збагачення за рахунок допомоги – українці продовжують отримувати пенсії та допомоги за померлих родичів. За його оцінкою, число таких шахраїв серед пільговиків приблизно 2%. Втім, цю категорію авантюристів виявити нескладно, на відміну від фіктивних інвалідів та учасників бойових дій. Фальшиве посвідчення на чорному ринку можна купити за ціною від $ 300 до $ 4000, залежно від терміну і якості “сервісу”.

До кінця року влада збирається не тільки позбавити пільг всіх порушників, а й залучити їх до кримінальної відповідальності за шахрайство і підробку.

Однак проблема “мертвих душ” не тільки в шахраїв, але і в неефективній адресній допомозі держави, вважають експерти. Потрібно позбутися від зрівнялівки в цій системі і враховувати потреби кожного претендента на пільги, вважає Онуфрик. “Наприклад, деякі з внутрішньо переміщені особи мають на банківських рахунках тисячі, – пояснює експерт, – але вони отримують стільки ж, скільки і малозабезпечені люди”.

Правда України

your ad here

читати →

vidnovlennia-dai

Корупціонери лобіюють відновлення ДАІ через продажних депутатів.

Народні обранці пропонують створити нову державну організацію, яка виконуватиме функції, які виконувало ДАІ.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 4275 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи управління у сфері організації і безпеки дорожнього руху”. Ключовою ідеєю цього документа є створення в Україні нового органу центральної виконавчої влади – Національного агентства з питань організації та безпеки дорожнього руху, який фактично буде виконувати всі ті основні функції, якими до недавнього часу відала ДАІ.

Так, зокрема, Нацагентство:

– Здійснюватиме реалізацію державної політики в сфері організації та безпеки дорожнього руху і розроблятиме стратегію щодо підвищення рівня організації та безпеки дорожнього руху;

– Готуватиме проекти законів, нормативно-правових актів у сфері дорожнього руху та його безпеки, а також відповідати за їх порушення на території України;

– Розроблятиме і узгоджуватиме вимоги до конструкції та технічного стану транспортних засобів;

– Проводитиме наукові дослідження і навіть формуватиме власні бази даних, а також буде користуватися базами інших держорганів, котрі контролюють безпеку дорожнього руху;

– Розроблятиме і проводитиме узгодження єдиних вимог щодо проектування, будівництва, реконструкції, ремонту, утримання та охорони автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів.

Нацагентство повинен очолювати директор, якого призначає Кабмін, терміном на 5 років, за результатами відкритого конкурсу. А ось контроль за його діяльністю здійснює Наглядова рада, що складається з 10 членів, яких терміном на 2 роки делегують Президент, профільні міністерства, а також громадські організації, що працюють в сфері безпеки дорожнього руху.

Як стверджують автори законопроекту №4275, “він спрямований на збереження життя українських громадян, які гинуть і травмуються на дорогах України через відсутність координації роботи органів виконавчої влади на загальнодержавному та місцевому рівнях по реалізації комплексної і незалежної системи управління в сфері організації та безпеки дорожнього руху в Україні“.

Правда України

your ad here

читати →

golilka-74hryvni

В Україні подорожчає пляшка горілки об’ємом 0,5 л до 74 гривень.

Збільшення акцизу на лікеро-горілчані вироби на 50% і підвищення вартості спирту майже на 19% призведе до подорожчання пляшки горілки об’ємом 0,5 л до 74 гривень. Про це йдеться в прес-релізі компанії виробника.

“З 1 березня акциз на лікеро-горілчані вироби збільшився на 50%. У квітні вартість спирту для їх виготовлення підвищиться ще майже на 19%”, – нагадали в компанії.

“Виробництво однієї пляшки об’ємом 0,5 л на заводі легальної компанії варто 17,94 гривні. Раніше розмір акцизу склав 14,21 гривні, зараз – 21. Додаємо податок на додану вартість 20%, або 7,82 гривні. Далі – витрати на логістику (15%) і роздрібні націнки (до 30%), що підвищує вартість пляшки до 70 гривень“, – йдеться в прес-релізі.

У компанії відзначили, що саме за таку ціну покупець може придбати гарантовано якісний напій.

“Крім того, на вартості горілки відіб’ється подорожчання сировини, яке “Укрспирт” анонсує з 1 квітня. Підприємство пояснює такий крок зростанням витрат на закупівлю зерна на 30%, а саме на нього припадає 60% собівартості продукції”, – повідомляє прес-служба.

Крім того, стверджують в “Укрспирті”, витрати на електроенергію збільшилися на 15%.

“З квітня вартість декалітра спирту класу Люкс складе 285 гривень з ПДВ, що на 18,75% більше поточної ціни”, – йдеться в прес-релізі “Укрспирту”.

Як зазначається, вартість сировини для виробництва пляшки горілки об’ємом 0,5 л зросте з 12 до 14,25 гривні. Таким чином, ціна пляшки на заводі вже в квітні перевищить 20 гривень.

“Плюс акциз 21 гривня, плюс 20% ПДВ. Потім знову враховуємо логістичні витрати (15%) і роздрібні націнки (до 30%). Звідси, мінімальна ціна якісного напою зі спирту класу Люкс сягатиме 74 гривень”, – зазначили в компанії.

Раніше повідомлялося, що з квітня ціна за декалітр спирту сорту “Люкс” становитиме 285 грн з урахуванням ПДВ (+ 18,75% до дійсної ціною).

Правда України

your ad here

читати →

alkogolizm

Українці спиваються під впливом війни і тупої корупційної влади.

Виробництво горілки з вмістом спирту менше 45,4% в Україні в січні-лютому 2016 року зросло на 98% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року – до 4,673 млн декалітрів, повідомила Державна служба статистики.

При цьому в лютому поточного року в порівнянні з попереднім місяцем виробництво горілки збільшилося на 49,5%.

Також повідомляється, що виробництво коньяку та бренді в Україні в січні-лютому 2016 року збільшилось на 32,4% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року та склало 514 тис. дал. У лютому 2016 року виробництво коньяку та бренді в порівнянні з минулим місяцем збільшилося на 126,2%.

За даними Держстату, обсяг виробництва лікерів та інших спиртних напоїв в Україні в січні-лютому 2016 року знизився на 57,3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 528 тис. дал. У той же час в лютому в порівнянні з січнем 2016 року даний показник збільшився на 44,7% – до 312 тис. дал.

У повідомленні Держстату відзначається, що дані наводяться без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та Севастополя, а також частини зони проведення антитерористичної операції.

Нагадаємо, виробництво горілки в Україні в 2015 році скоротилося на 13% в порівнянні з 2014 роком – до 18,6 млн декалітрів, виробництво коньяку та бренді виросло на 12,9% і склало 2,95 млн декалітрів.

Правда України

your ad here

читати →

rozvytok-galychyny

Німецькі постачальники деталей для автомобільної промисловості заявили про наміри побудувати нові заводи в Західній Україні протягом найближчих років.

Вони планують створити 9-10 тис. нових робочих місць. Про це йдеться в оприлюдненій заяві Делегації німецької економіки в Україні.

В даний час на виробничих майданчиках в західному регіоні України вже працює близько 25 тис осіб. Делегація також повідомила про “значне зростання” кількості німецьких компаній в Україні з березня 2013 року, ще до початку конфлікту на Донбасі. З тих пір присутність економіки Німеччини в Україні зросла на 5,1%, а кількість юридичних осіб з німецькою участю – на 6%.

За статистикою організації, експорт з Німеччини в Україну в 2015 році значно впав – на 18,4% в порівнянні з 2014 роком, проте в січні поточного року вперше за 32 місяці показав зростання – на 11,8%.

Український експорт в Німеччині в січні 2016 го зріс на 7,7%. В цілому, обсяг прямих німецьких інвестицій в економіку України на кінець минулого року склав близько $ 5,4 мільярда. Делегація вказала, що це – 12,5% загальних прямих іноземних інвестицій в Україну, третє місце – після Кіпру та Нідерландів.

Правда України

your ad here

читати →

tobinskyi_ua

Глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський вважає, що Україна має потенціал вибитися в лідери світової економіки.

“Україна має такий потенціал, що вона могла б бути у вищій ваговій категорії в світовій економіці. Тому треба вивчити досвід країн, щоб він запрацював для українців”, – сказав Томбінський перед засіданням третього Національного форуму.

При цьому він зазначив, що в даний час українська система працює неефективно.

“Трансформація і реформування – це набагато складніший процес, ніж прийняття законів і їх інституціональне виконання”, – заявив він.

Нагадаємо, що Україна за рівнем мінімальної заробітної плати в рази відстає від найбідніших країн ЄС. Так, в грудні 2015 року в еквіваленті євро вона становила 57 євро в місяць.

На сьогодні, серед країн Євросоюзу найвищий рівень мінімальної заробітної плати – 1923 євро на місяць встановлено у Люксембурзі. Ще шість країн ЄС середньомісячну мінімальну зарплату в межах 1,5 тис. євро (Великобританія, Нідерланди, Бельгія, Німеччина, Ірландія, Франція).

Україні, щоб наздогнати найбіднішу країну ЄС за рівнем мінімальної зарплати – Болгарію, необхідно збільшити ВВП мінімум в 2,5 рази.

Правда України

your ad here

читати →

yacenuk-habarnyk

Яценюк зробив майже неможливим оскарження рішень по публічним закупівлям товарів, робіт і послуг.

Кабінет міністрів України встановив плату за оскарження рішень по публічним закупівлям товарів, робіт і послуг в розмірі 5 тисяч гривень при оскарженні закупівель товарів і послуг і 15 тисяч гривень при оскарженні закупівель робіт. Відповідне рішення було прийнято в ході засідання уряду.

Представляючи рішення, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів зазначила, що це технічне рішення, яке необхідно для повноцінного виконання положень нової редакції прийнятого парламентом закону про державні закупівлі.

“З 1 квітня у нас починає працювати закон про державні закупівлі. І нам треба прийняти ряд рішень для його впровадження. Зокрема, мова йде про введення плати в 5 тисяч гривень при оскарженні результатів закупівель товарів і послуг, 15 тисяч гривень – при оскарженні результатів закупівлі робіт”, – сказала Ковалів.

Рішення було прийнято без зауважень.

Нагадаємо, Верховна Рада України від 25 грудня 2105 року ухвалила в цілому законопроект, що встановлює обов’язкове проведення всіх державних закупівель через систему електронних закупівель Prozorro з 1 квітня 2016 року для міністерств і великих держкомпаній і з 1 серпня 2016 року – для всіх держкомпаній і держорганів.

Система Prozorro працює в пілотному режимі з лютого минулого року і обробляє трохи більше 2% всіх держзакупівель в країні. На кінець 2015 року в системі брало участь більше 2200 держкомпаній, які провели близько 37 тисяч тендерів. Загальна сума зареєстрованих тендерів склала близько 7 мільярдів гривень. Економія на кінець минулого року становила 12% від суми тендерів, або понад 500 мільйонів гривень.

Правда України

your ad here

читати →

demchyshyn

Демчишин скриває свої тіньові доходи від шахраїв українського нафто-газового ринку.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин задекларував 128,528 тисяч гривень доходів у 2015 році, з яких 74,835 тисяч гривень – зарплата.

Про це йдеться в його декларації про доходи, розміщеній на сайті Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Доходи членів його сім’ї (дружина і дві дочки) склали 12 тисячі гривень!!!

Згідно з документом, дивіденди і відсотки склали тисячу гривень, страхові виплати, страхові компенсації, викупні суми та пенсійні виплати склали 52,480 тисяч гривень, а інші види доходів – 213,44 гривні.

Міністр володіє земельними ділянками площею 609 квадратних метра і 399 квадратних метра і житловим будинком площею 389,6 квадратних метра.

У власності або оренді членів сім’ї Демчишина знаходяться квартира площею 46,1 кв. м.

При цьому у міністра, згідно з декларацією, немає банківських рахунків.

Міністр також задекларував автомобіль Audi A6 2011 року випуску. У власності членів його сім’ї знаходиться автомобіль Mitsubishi Outlander XL 2008 року випуску.

При цьому на утримання свого майна Демчишин в 2015 році витратив 80 тисяч гривень, а члени його сім’ї – 20 тисяч гривень.

Як повідомлялося, заробітна плата Демчишина за січень 2016 року склала 7,636 тисяч гривень.

Правда України

your ad here

читати →

vidmova-vizy

У 2015 році українці отримали вдвічі більше відмов від посольств держав Шенгенської зони. Про це свідчить статистика Єврокомісії щодо роботи всіх консульств шенгенських держав.

Відсоток відмов зріс удвічі в порівнянні з 2013 (останнім довоєнним роком). Тоді відмова консульства в оформленні візи отримали 1,7% українців. У 2014 цей показник зріс до 2,0% через різке погіршення статистики невеликої кількості консульств.

У 2015 році відмови в оформленні віз отримали 3,4% заявників, погіршення відбулося в багатьох консульствах, а в деяких показники значно гіршими за середні.

“Антирекорд” поставлений генконсульством Польщі у Вінниці, де до 12% заявників отримали офіційну відмову. У минулому році в цьому ж консульстві було лише 1,6% відмов.

Другий найгірший показник – у посольства Нідерландів в Україні, де відмови отримали 7,2% заявників (у минулому році – 4,3%, що вважалося досить високим показником).

Також більше 6% відмов, що є вкрай високим показником – у посольства Бельгії (6,7%), в Чеському консульстві в Києві (6,9%), Німеччини (6,0%). За ними – грецьке консульство в Києві (5,7%), Швеція (5,7%), Естонія (5,3%).
Впадає в очі відміну статистики консульств однієї країни. Приміром, польські консульства в Луцьку та Києві мають відмови на рівні 1,4% і 1,8% відповідно.

Правда України

your ad here

читати →

Finland-prytulok

У Росії лідер регіонального відділення партії «Яблуко» у Карелії Василь Попов, перебуваючи в еміграції у Фінляндії, подав документи на отримання політичного притулку у цій країні. Про це він повідомив у мережі.

У Росії щодо Попова порушили кримінальну справу за статтею «шахрайство». Сам політик вважає цю справу наслідком конфлікту з головою Карелії Олександром Худілайнену.

Генпрокуратура Росії раніше звернулася до фінської влади з вимогою про екстрадицію політика. Цей запит схвалив Верховний суд Фінляндії, проте міністр юстиції країни поки не ухвалив рішення щодо передачі Василя Попова до Росії.

В інтерв’ю ПравдаUA Попов зазначив, що ймовірність того, що його екстрадують до Росії, зберігається, оскільки між Москвою і Гельсінкі діє «жорсткий договір», який передбачає, що фінська сторона «повинна свідомо довіряти російському правосуддю і не перевіряти, наскільки звинувачення є реальними , а не сфальсифікованими».

Василь Попов вважає, що міністр юстиції Фінляндії «затягує з ухваленням рішення про його екстрадицію, оскільки розуміє, що причиною звинувачень проти лідера карельського «Яблука» є його політична діяльність.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав переслідування Василя Попова політично мотивованим.

Правда України

your ad here

читати →

nsavchenko-sud

Світ визнав, що путінський вирок щодо Надії Савченко був винесений за підсумками несправедливого судилища.

У правозахисній організації Human Rights Watch (HRW) заявляють, що вирок російського суду щодо громадянки України Надії Савченко був винесений за підсумками несправедливого судового розгляду.

«Надії Савченко не був забезпечений справедливий суд, винесений вирок не обґрунтований і не має залишатися у силі. Безумовно, смерть Ігоря Корнелюка і Антона Волошина (російських журналістів – ред.) вимагає притягнення винних, але не у рамках процесу, який був вкрай політизований з самого початку і який не відповідає базовим вимогам до правосуддя», – мовиться у заяві директора Human Rights Watch по Європі і Середній Азії Х’ю Вільямса, опублікованій на сайті організації.

22 березня Донецький міськсуд Ростовської області Росії засудив громадянку України Надію Савченко до 22 років за ґратами. Також Надії Савченко присуджений штраф у сумі 30 тисяч рублів за «незаконний перетин кордону».

Перед тим суд визнав Савченко винною у вбивстві двох російських журналістів.

Раніше російська прокуратура зажадала засудити Надію Савченко до 23 років ув’язнення, а захист – повністю виправдати.

Надію Савченко від липня 2014 року утримують у СІЗО в Росії. Її в Росії, зокрема, обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які влітку 2014 року, без дозволу української влади, перебували під Луганськом. Савченко і її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

Правда України

your ad here

читати →