kat-petrovskyi

У Дніпропетровську знесли останній великий пам’ятник радянської доби – монумент Григорієві Петровському на привокзальній площі. Акція, за словами організаторів, була приурочена до Дня пам’яті Героїв Крут. Вона відбулась у присутності сотень жителів міста.

Активісти фарбою написали на монументі «Кат», «Вбивця», «Ворог» тощо. Потім за допомогою металевого тросу й крану пам’ятник повалили.

Загалом акція тривала понад три години. Падіння монумента присутні вітали вигуками «Слава Україні!» та запаленням «фаєрів», потім вони разом заспівали гімн України. На площі біля поваленого пам’ятника лунали заклики до демонтажу наступної скульптури радянського періоду – пам’ятника Калініну. Поліція не втручалась.

Як зазначив керівник управління житлово-комунального господарства міськради Михайло Лисенко, напередодні з поліції надійшло звернення з проханням демонтувати пам’ятник Петровському силами комунальних служб, щоб уникнути можливого протистояння, однак, як зазначив посадовець, це було неможливо зробити без дозволу балансоутримувача – Кіровської районної ради міста, а також рішення міської ради.

Пам’ятник Григорієві Петровському, більшовицькому діячеві й одному з організаторів Голодомору, на честь якого досі назване місто, був встановлений у Дніпропетровську 40 років тому. Ідея його знесення обговорюється щонайменше десятиліття. Кілька років тому патріотично налаштована громадськість пропонувала демонтувати скульптуру й переплавити її на монумент жертвам Голодоморів.

Правда України

your ad here

читати →

ua-bezhency

Мэр Мурманска нарушает права человека и унижает достоинство приезжих с Донбасса.

Мэр Мурманска Алексей Веллер обвинил беженцев из Украины в шантаже местных властей и заявил, что никому «не позволит сесть на шею».

«Им (украинским беженцам — ред.) неоднократно предлагалось разместиться в других условиях. Городская власть никогда не пойдет на ущемление интересов горожан, которые десятилетиями ждут очереди в квартиры, отдавая квартиры беженцам. Мы для беженцев решаем вопросы иначе. Не получится шантажировать ни власть города Мурманска, ни власть Мурманской области. Никто никого на улицу не выгонит, но и сесть на шею никому не будет позволено», — сказал Веллер.

Как ранее сообщалось, губернатор Мурманской области Марина Ковтун подписала постановление о ликвидации пунктов временного размещения для беженцев из Украины.

Справка. С апреля 2014 года в ФМС за временным убежищем или статусом беженцев обратились 404 тыс. украинцев, 265 — за разрешением на временное проживание. 152 тыс. украинских граждан приобрели трудовые патенты. По словам заместителя главы ФМС России Вадима Яковенко, в настоящий момент более 600 тыс. украинских мигрантов нарушают режим пребывания в РФ. Всего, по его данным, на территории РФ находится 2,6 млн граждан Украины, из них с юго-востока страны приехало около 1 млн человек. 29 октября ФМС опубликовала проект постановления правительства, согласно которому из федерального бюджета должно быть дополнительно выделено 736 млн руб. на социально-бытовое обустройство находящихся в пунктах временного размещения беженцев с Украины с 1 октября по 31 декабря 2015 года.

С 1 ноября для граждан Украины отменили льготный режим пребывания на территории России: льготный 90-дневный период нахождения в стране больше не будет продлеваться. Позже в ФМС РФ заявили, что не планирует закрывать ПВР в течение 2016 года.

Правда України

your ad here

читати →

diplomatic-cars

Яценюк відновлює нелегальну торгівлю автомобільними довідками дипломатів.

Уряд пропонує повернути українським дипломатам право безмитного ввезення легкових автомобілів в Україні. Відповідний законопроект поданий у Верховну Раду і може бути розглянутий вже в найближчі дні.

Головна умова для безмитного ввезення – дипломати мають опрацювати далеко від Батьківщини не менше двох років, а машину купити не пізніше, ніж за півтора року до повернення. Ще одна умова – вартість машини не повинна перевищувати третини від заробітку дипломата за весь строк відрядження.

Уряд Яценюка не винайшов велосипед – схожа норма працювала з 2004 року, завдяки постанові Кабміну Віктора Януковича. Згідно з нею, всі співробітники наших диппредставництв за кордоном отримували право ввезти в Україну без сплати жодних митних платежів автомототехніку на суму, яка дорівнює половині виплачених їм добових. Причому автомобілі можуть бути куплені в будь-якій країні і за нотаріальним дорученням цією пільгою могла скористатися будь-яка особа!!!!

Отже відбувається такий «бізнес»: співробітник нашого консульства, наприклад десь у Європі отримав за свою каденцію 90’000$ добових. Повернувшись додому, в бухгалтерії МЗС йому видають спеціальну довідку, за якою він отримує право ввезти в Україну автомототехніку на суму 45’000$ без сплати жодних митних платежів. Цінність такої довідки вражаюча, бо пересічний громадянин повинен сплатити митниці з такого автомобіля 20’000$ – 50’000$ в залежності від його віку і об’єму двигуна. Таким чином бюджет України щорічно не дораховується митних платежів на приблизно 15’000’000$!!!

Як пояснив мені фахівець автомобільного бізнесу, таку довідку можна легко реалізувати приблизно за половину її номіналу, що деякі спіробітники успішно і роблять. Ось такий додатковий бонус існує в наших дипломатів.

Півтора роки тому, за рішенням команди Яценюка діру на кордоні закрили, скасувавши дію «безмитного» провозу з 1 січня 2015 року.

Через рік Кабмін має намір повернути «безмитне право» для дипломатів.

Як випливає з відповіді Державної фіскальної служби, в 2014 році (вже за нової влади) в країну заїхало 465 безмитних «дипломатичних» автомобілів.

Приблизний підрахунок, що враховує кількість співробітників в дипломатичних установах за кордоном (1500 чоловік) і середній термін закордонного відрядження (три роки), показує, що мало не кожен дипломат в 2014 році повернувся в Україну «на колесах». Така автоманія в МЗС може свідчити про те, що мова йде не стільки про власні потреби чиновників в автотранспорті, скільки про можливості вигідно перепродати автомобіль всередині України.

До речі, в 2013-му році без сплати мита в країну заїхало помітно менше машин дипломатичних співробітників – 330.

Правда України

your ad here

читати →

pozhezha-richkovyi-vokzal

У Києві в приміщенні Річкового вокзалу на Поштовій площі сталася пожежа. Про це на своїй сторінці в соцмережі повідомила голова прес-служби комунального підприємства «Київпастранс» Анна Бондар.

«Займання на Річковому вокзалі. Пожежні не можуть під’їхати до приміщення з боку Поштової площі. Приїхала «швидка», – йдеться в повідомленні.

Раніше міністр культури України В’ячеслав Кириленко офіційно доручив двом управлінням Мінкультури розглянути питання щодо можливості запровадження охоронних заходів у відповідності до чинного законодавства з метою збереження монументально-декоративних творів будівлі річкового вокзалу в Києві. 

Таке доручення з’явилося після публікації про анонсовану реконструкцію будівлі Річкового вокзалу на Поштовій площі у Києві. Зокрема, журналісти з’ясували, що будівля Київського річкового вокзалу, яка перебуває у власності компанії, пов’язаної з колишнім головою Держкомпідприємництва Михайлом Бродським і депутатом Верховної Ради від «Опозиційного блоку» Нестором Шуфричем, у 2018 році може перейти у власність банку ПУМБ із групи СКМ бізнесмена Ріната Ахметова.

Правда України

your ad here

читати →

krymchany

В окупованому Криму жителі масово ухиляються від служби в путінській армії.

Окупаційна влада Криму повідомила про проблеми, які виникли у неї під час осіннього призову до російської армії.

«Серед них – неналежне медичне обстеження призовників, недостатньо результативний розшук громадян, які ухиляються від військової служби», – повідомляє прес-служба окупаційної адміністрації Керчі.

У повідомленні наголошується, що місцевій владі доручено виправити «недоліки» до весняного призову.

У Криму поліція загрожує кримським татарам штрафами і переслідуваннями за ухилення від служби в армії.

Торік у Криму міністерство оборони Росії проводило акцію «Військова служба за контрактом – твій вибір», рекламуючи переваги військової служби в Росії.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму Росією 20 лютого 2014 року. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Країни Заходу також не визнають анексію Криму і запровадили економічні санкції. Росія називає окупацію півострова «відновленням історичної справедливості».

Правда України

your ad here

читати →

virus-zika

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Марґарет Чан заявила, що поширення вірусу зіка, який викликає однойменну хворобу, стало вибуховим.

Вона закликала провести в понеділок, 1 лютого термінову зустріч незалежних експертів, які мали б встановити, чи оголошувати нинішній спалах хвороби міжнародною надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я.

Керівник ВООЗ також висловила глибоке занепокоєння через перспективи подальшого поширення вірусу комарами, відсутність імунітету до нього в регіонах, уражених ним уперше, а також через те, що проти захворювання не існує щеплень і ліків та швидких діагностичних тестів на цей вірус.

Гарячка зіка, спричинена цим вірусом, сама по собі не становить значної небезпеки і викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах та суглобах, а також висипи на шкірі і проходить десь за тиждень. Але ця хвороба може спричинити мікроцефалію та пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка.

Вірус був уперше виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії; після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останнім часом швидко поширюється в Центральній і Латинській Америці. За прогнозами ВООЗ, у цьому регіоні протягом наступного року на хворобу зіка може захворіти від 3 до 4 мільйонів людей.

Зокрема, у Бразилії, яка в серпні приймає Олімпійські ігри, від жовтня 2015 року підтверджено майже 3 тисячі 900 випадків захворювання на гарячку зіка.

Правда України

your ad here

читати →

gruzia-viina-2008

Міжнародний кримінальний суд дозволив прокуророві цього суду почати розслідування щодо злочинів, які могли бути скоєні на території Грузії 2008 року.

Як повідомила прес-служба суду, дозвіл почати розслідування щодо можливих воєнних злочинів і злочинів проти людяності, що були скоєні під час протистояння і міжнародного збройного конфлікту навколо Південної Осетії з 1 липня до 10 жовтня 2008 року і підпадають під юрисдикцію суду, дала прокуророві Фату Бенсуді на її попередній запит Перша досудова палата Міжнародного кримінального суду.

Палата вирішила, що може здійснювати судовий нагляд за здійсненням прокурором суду її права за власною ініціативою почати таке розслідування і за відсутності звернення з боку країни-учасниці чи Ради безпеки ООН, мовиться в повідомленні.

На думку суддів-членів палати, є достатні підстави вважати, що у згаданій ситуації могли бути скоєні такі злочини проти людяності, як убивства, насильні переселення і переслідування, і такі воєнні злочини, як напади на цивільне населення, невиправдані вбивства, свідомі напади на миротворців, знищення майна і мародерство.

Улітку 2008 року становище на адміністративній межі між сепаратистським регіоном Грузії Південною Осетією і рештою країни різко загострилося. Сепаратисти значно наростили обстріли територій, підконтрольних Тбілісі. Зокрема, 7 серпня внаслідок одного з таких артилерійських обстрілів із боку сепаратистів були вбиті двоє й поранені п’ятеро членів грузинського миротворчого контингенту.

У відповідь грузинські війська в ніч на 8 серпня завдали масованих ударів по позиціях сепаратистів, але цілили й загалом по головному місту регіону Цхінвалі, з якого сепаратисти наперед евакуювали жінок і дітей. Удару зазнав і будинок російських миротворців у Цхінвалі з метою ліквідувати навідника артилерії сепаратистів, який безперешкодно працював на даху; семеро російських військових загинули, понад 30 були поранені.

У відповідь Росія того ж дня пішла на Тбілісі війною під приводом захисту своїх громадян і протягом п’яти днів окупувала значну частину Грузії. Південна Осетія, а також інший сепаратистський регіон Грузії Абхазія так і залишилися окупованими після відступу російських військ із решти Грузії, в них були здійснені примусові вигнання майже двох десятків тисяч тамтешніх грузинів за національністю, які в Південній Осетії становили до третини населення, і вбивства ще понад сотні, їхнє майно було розграбоване, а житло знищене.

Правда України

your ad here

читати →

bergen-sbu

«Домобудівна компанія №7», яка зводить житловий комплекс Bergen за адресою вулиця Потєхіна, 9 у Києві на замовлення Служби безпеки України, не збирається зупиняти будівельні роботи. Про це заявив заступник керівника компанії Юрій Сокольницький в інтерв’ю.

«Заява – це добре. Як ми потім вкладемося в строки? І якщо ми не вкладемося, то що буде? Для того, щоб зупинити такі роботи, як мінімум, виходячи з того, що я знаю, треба внести зміни в наш договір. І, мабуть, ще і в конкурсні умови. Щоб не вийшло, що я зупиняю роботи, а потім приходить 2019 рік, і от до мене приходить СБУ і каже: «Ну, ви ж повинні передати нам квартири! Де вони?» – зазначив Юрій Сокольницький.

Вранці 27 січня на сторінці прес-секретаря СБУ Олени Гітлянської з’явилося повідомлення про те, що Служба безпеки України звернулася до забудовника з пропозицією зупинити будівельні роботи.

«Служба йде на такий крок, незважаючи на те, що сотні учасників антитерористичної операції, для яких будується житло, чекають на нього. Разом із тим, для нас є важливим врахування інтересів усіх громадян України. Тому ми закликаємо противників будівництва до конструктивного і відкритого діалогу, а не вдаватися лише до протестних та піар-акцій навколо забудови території військової частини», – йдеться у повідомленні.

Громада Голосіївського району Києва три тижні поспіль блокує будівництво житлового комплексу Bergen на вулиці Потєхіна, 9, яке ведеться упритул до парку «Голосіївський». На місці будівництва висить паспорт об’єкта, відповідно до якого, зведення багатоповерхових будинків на площі понад 2,3 гектара має завершитися у 2019 році.

Правда України

your ad here

читати →

lenin-doneck

Українські партизани підірвали пам’ятник Леніну в окупованому Донецьку.

Сепаратисти з угруповання «ДНР» заявляють про підрив невідомими пам’ятника Леніну в Донецьку.

У повідомленні на сайті сепаратистів вказано, що вибух здійснила «терористична група». Внаслідок вибуху, що стався близько четвертої ранку 27 січня, була пошкоджена частина постаменту.

В угрупованні «ДНР», що визнане в Україні терористичним, заявляють, що проводять розслідування інциденту. Територія навколо пам’ятника зараз оточена.

Сподіваємося, що наступним разом цей комуняцький ідол розлетиться на друзки!

Слава Україні!

Правда України

your ad here

читати →

zhinka-putina

Карлик путін знайшов секс-партнера для своєї дружини і дав придане на 1 млрд. доларів.

Колишня перша леді Росії Людмила Путіна знову вийшла заміж.

Спершу з’ясувалося, що екс-дружина Путіну змінила прізвище. А вже потім сплив і факт заміжжя.

“Фонд боротьби з корупцією перевірив опубліковані раніше документи про зміну прізвища і про операції з нерухомістю колишньої дружини президента Росії Володимира Путіна Людмили. Про це на своєму сайті написав 25 січня, співробітник ФБК Георгій Албурі”, – повідомляє телеканал.

У документі про створення кооперативу “Озеро” в якості адреси Володимира Путіна була квартира на другій лінії Васильєвського острова. Ця квартира 23-го липня 2015-го року у спадок перейшла сестрі Людмили Путіної – Ользі Цомаєвій.

Та 24-го серпня квартира вже перейшла Людмилі Очеретній. Її ім’я, по батькові, дата і місце народження збігається з даними Людмили Путіної.

За даними видання, новим чоловік екс-дружини Путіна став голова Центру розвитку міжособистісних комунікацій, 37-річний Артур Очеретний.

Журналісти довідалися, що новий паспорт на прізвище Очеретна був отриманий 2-го лютого 2015 року в Управлінні Федеральної міграційної служби по місту Москва. Традиційно паспорт вручають в територіальному органі ФМС, а це “зайвий раз підкреслює її особливий статус”.

Нагадаємо, Володимир і Людмила Путіни публічно оголосили про своє розлучення в 2013-му році. Президентові Росії вже багато років приписують роман із гімнасткою Аліною Кабаєвою та навіть кількох позашлюбних дітей.

Правда України

your ad here

читати →

kyrylenko

В Україні продовжує плодитися фейкова професура – тепер це дружина міністра культури Катерина Кириленко.

Секретар Відділення фізики та астрономії НАН України просить Міністерство освіти і науки перевірити, на яких підставах дружині міністра культури Катерині Кириленко присуджено звання доктора наук.

Про це йдеться у листі на ім’я міністра освіти і науки та його заступника, надісланому 21 січня і опублікованому старшим науковим співробітником Інституту фізики НАН України Антоном Сененком на своїй сторінці у мережі.

Як пишуть вчені фізики у листі, в дисертації окрім плагіату, виявлено ще й “нісенітниці та безглуздий потік свідомості” про легкі та тонкі лептони.

Так, у дисертації Катерини Кириленко міститься такий текст:

“…Не торкаючись зараз питань про “емоції” “грубих” форм матерії у фізичному макросвіті, припустимо, що легкі та “тонкі” лептони, коли вони згортаються в конгломерації, отримують якісь “надзвичайні” властивості. Психіка у біологічному світі існує як наслідок розвитку природи. Вона має свого реального носія – фізичну часточку. Ця часточка ще невідома науці на сучасному рівні її розвитку. Відомо лише, що шукати її треба саме у світі субелементарних часточок лептонів. Хай навіть первісні часточки, з яких складається матерія у Всесвіті на ступені до Великого вибуху, ще не здатні до відчуття емоційних станів”

Відтак у листі за підписом секретаря відділення фізики та астрономії НАН України Вадима Локтєва, міститься прохання “переглянути ухвалу МОН щодо видачі диплому доктора педагогічних наук К.Кириленко”.

“Справа в тому, що у даному випадку мова йде про просто неприпустимий рівень тверджень, якими наповнена дисертація згаданого т.з. науковця”, – зазначається у листі.

Адже дисертантка робить твердження, які виходять за сферу питань її фаху.

“Причому це робиться без будь – яких доказів, голослівно, чим брутально порушується методологія наукових досліджень. Тим самим авторка демонструє, що не опанувала наукової методології, а отже не є може бути визнаною доктором наук. Чого лише варті откровення, що лептони – це носії психіки. Тоді носіями чого є адрони?” – запитують фізики.

При цьому виявляється, що цей фрагмент тексту без змін переписаний з іншої “наукової роботи”.

“Тобто фактично ми маємо справу з деяким напрямом, який би я не побоявся назвати лженауковим”, – підсумовують фізики.

“Звертаюсь до вас з проханням перевірити, на яких підставах звання доктора наук отримала пані К. Кириленко і, якщо необхідно, вжити необхідних заходів, зважаючи, що з точки зору фахівців переважна більшість тексту позбавлена будь-якого сенсу, будучи незрозумілим нагромадженням фраз і термінів, які навряд чи розуміє й сам автор”, – підсумовує секретар ВФА НАН України Вадим Локтєв.

Як раніше повідомлялося, докторська робота Катерини Кириленко “Теоретичні і методичні основи формування інноваційної культури майбутніх культурологів у вищому навчальному закладі” містить плагіат.

Як зазначила у авторській колонці професорака і доктор філософських наук Тетяна Пархоменко, “близько третини із 396 сторінок не мають посилань на використані джерела. Вони складаються з текстів, що належать іншим авторам, посилання на яких відсутні або є сфальсифікованими”.

Так само без посилань на авторів Катерина Кириленко використала тексти інших науковців для написання підручника “Культура і наука”.

У відповідь на наведені у тексті Тетяни Пархоменко факти, Катерина Кириленко заявила, що її робота не містить плагіату ані в юридичному, ані в моральному вимірах.

І заявила, що стаття є “частиною брудної політичної кампанії, яка понад рік ведеться проти мого чоловіка – В’ячеслава Кириленка”.

Правда України

your ad here

читати →

petr_simonenko

Вищий адміністративний суд України підтвердив законність заборони Комуністичної партії України. 

Як повідомляє прес-служба Мін’юсту, суд відмовив у відкритті провадження за касаційною скаргою КПУ.

За даними міністерства, Вищий адмінсуд встановив, що «касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права».

Ця ухвала Вищого адміністративного суду України оскарженню не підлягає.

16 грудня минулого року Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов Міністерства юстиції України про заборону Комуністичної партії. 

У липні 2014 року Міністерство юстиції подало судовий позов про заборону КПУ.

Як пояснив міністр юстиції Павло Петренко, Міністерство юстиції є тим органом, який здійснює перевірку політичних партій на предмет, чи їхня діяльність, пропаганда та символіка не підпадає під заборону. Міністерство сформувало незалежну комісію, яка надала висновки: комуністичні партії порушували найменуванням, символікою, статутом та програмою закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні». 

Правда України

your ad here

читати →