krym-svitlo

Президент Росії Володимир Путін доручив терміново провести соціологічне опитування населення окупованих Криму та Севастополя, перш ніж укладати з Україною контракт на постачання електроенергії. Про це повідомив 31 грудня російський міністр енергетики Олександр Новак.

«Перше питання: підтримуєте ви чи ні укладення комерційного контракту з Україною на постачання частини електроенергії до Криму й Севастополя, якщо в ньому буде зазначено, що Крим і Севастополь є частиною України», – сказав міністр.

«Друге питання: чи готові ви до тимчасових труднощів, пов’язаних із незначними перебоями енергопостачання впродовж найближчих 3–4 місяців», – додав Олександр Новак.

Україна наполягає, щоб у контракті на постачання електроенергії окупований півострів називався «Автономною Республікою Крим», як це передбачає чинна Конституція України. У контракті, термін дії якого збігає 31 грудня 2015 року, Крим фігурував за російською термінологією як «Кримський федеральний округ», без уточнення, якої країни.

Ввечері 30 грудня в Криму повідомили про припинення постачання електроенергії на півострів високовольтною лінією «Каховська – Титан» із материкової частини України. Без електропостачання залишилися кілька районів півострова, а також міста Євпаторія і Саки. У Криму і Севастополі через проблеми з електропостачанням обмежили подачу електрики споживачам і припинили рух тролейбусів.

В «Укренерго» повідомили, що ввечері 30 грудня ЛЕП «Каховська –Титан» була вимкнена через спрацювання системи релейного захисту. Спроби увімкнути її були безуспішними. 31 грудня в компанії повідомили, що планують до завтрашнього дня закінчити ремонтні роботи.

22 листопада через підрив електроопор у Херсонській області анексований Росією Крим був знеструмлений. З часом було відновлено постачання електрики з материкової частини України однією з чотирьох ліній – «Каховська – Титан». Зараз Крим забезпечується електрикою і за рахунок привезених генераторних установок, і через енергоміст із Росії, але, як і раніше, на території Криму виникають аварії в енергомережах.

Правда України

your ad here

читати →

taryfy-gaz

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» запропонувала російському «Газпрому» провести переговори щодо вартості послуг з транзиту російського газу до Євросоюзу. Це сталося після того, як 29 грудня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), встановила нові правила ціноутворення на даний вид послуг, йдеться в повідомленні «Нафтогазу».

«Якщо раніше вартість послуг з транспортування природного газу, який проходить транзитом по території України, не регулювалася державою і визначалася лише двостороннім контрактом між двома господарюючими суб’єктами – НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром», – то відтепер відповідні тарифи визначаються НКРЕКП», – йдеться в повідомленні компанії.

Такі повноваження, як зазначили в «Нафтогазі», НКРЕКП отримала відповідно до закону «Про ринок природного газу», який запровадив в Україні норми енергетичного законодавства Європейського союзу.

У «Нафтогазі» нагадали російській стороні необхідність завантажувати заброньовані потужності, вказавши на принцип «качай або плати». У попередні роки сам «Газпром» неодноразово вимагав від української сторони оплати за газ за принципом «бери або плати».

Водночас в українській компанії вказали: «Ми залишаємося надійним партнером та підтверджуємо, що транспортування газу до європейських споживачів відбуватиметься безперешкодно у обсягах, обумовлених контрактом».

Про плани підняти транзитну ставку українська сторона інформувала російських партнерів заздалегідь, оскільки закон «Про ринок природного газу» був ухвалений Верховною Радою навесні 2015 року. У червні голова «Газпрому» Олексій Міллер говорив, що підняття ставки транзиту через територію України становить з 2,7 до 5 доларів за тисячу кубометрів на 100 км є «несправедливим» і «невигідним».

Правда України

your ad here

читати →

prokuratura

Бюджетні видатки на прокурорську діяльність станом на грудень 2015 року становлять більше ніж 2,4 мільярда гривень, згідно з даними Генеральної прокуратури України.

«Видатки за програмою 0901010 «Здійснення прокурорсько-слідчої діяльності, підготовка та підвищення кваліфікації кадрів прокуратури» станом 01.12.2015 становили 2 463 129 634 гривень», – повідомила прес-служба Генпрокуратури.

На початку грудня ГПУ прозвітувала про завершення першого етапу реформування. Втім серед 154 голів новостворених місцевих прокуратур немає жодного, який не працював у прокуратурі раніше.

У 2014 році Генеральна прокуратура повідомляла про те, що загальні бюджетні видатки на прокурорську діяльність склали понад 2,8 мільярда гривень. У проекті бюджету на 2016 рік уряд заклав на органи прокуратури 3,2 мільярда гривень, а також додатково 74 мільйони гривень на новостворену Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Правда України

your ad here

читати →

krym-lep

У Херсонській області впала електроопора ЛЕП «Каховська – Титан», за допомогою якої анексований Росією Крим отримує електрику. У прес-службі підприємства «Укренерго» повідомили, що падіння опори виявили 30 грудня о 23:35.

«При обході виявлено падіння опори в декількох кілометрах від підстанції «Каховська». Характер падіння поки невідомий», – сказали в прес-службі, зазначивши, що деталі події уточнюються.

Ввечері 30 грудня в Криму повідомили про припинення постачання електроенергії на півострів по високовольтній лінії «Каховська – Титан». Без електропостачання залишилися кілька районів півострова, а також міста Євпаторія і Саки. У Криму і Севастополі через проблеми з електропостачанням, обмежили подачу електрики споживачам і призупинили рух тролейбусів.

В «Укренерго» повідомили, що ввечері 30 грудня ЛЕП «Каховська –Титан» була вимкнена через спрацювання системи релейного захисту. Спроби увімкнути її були безуспішними.

22 листопада через підрив електроопор в Херсонській області анексований Росією крим був знеструмлений. З часом було відновлено постачання електрики з материкової частини України по одній з чотирьох ліній «Каховська – Титан». Зараз Крим забезпечується електрикою і за рахунок генераторних установок з Росії та через енергоміст із Кубані, але як і раніше, на території Криму виникають аварії в енергомережах.

Правда України

your ad here

читати →

benia-opg

Перелік депутатів і чиновників задіяних Коломойським для врятування своєї банди:

  лідер фракції “Радикальної партії” Олег Ляшко;
  народний депутат Андрій Лозовий;
  народний депутат Андрій Денисенко;
  народний депутат Валентин Дідич;
  народний депутат Ігор Луценко;
  народний депутат В’ячеслав Костянтиновський;
  народний депутат Купрій Віталій;
  народний депутат Дубінін Олександр;
  народний депутат Володимир Ар’єв;
  народний депутат Костянтин Усов;
  народний депутат Олексій Савченко;
  народний депутат Сергій Алєксєєв;
  уповноважена з прав людини Валерія Лутковська.

Перелік продовжує доповнюватися…

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Правда України

your ad here

читати →

kosuk

На фоні страйків українських аграріїв, котрі вимагають зберегти пільги, стали відомі подробиці розкішного життя аграрного олігарха, колишнього першого заступника глави АП Юрія Косюка. Про це у своєму блозі розповідає народний депутат Сергій Лещенко.

Як відомо, Косюку належить імперія “Миронівського хлібопродукту”, продукція якої відома всім на ринку під брендом “Наша ряба”.

“Золота епоха для них припала на час, коли соратники Косюка обіймали посади у владі – керівником Державного управління справами при президентові Ющенку був Ігор Тарасюк, а міністром аграрної політики – Юрій Мельник. У другому уряді Януковича “Ряба” примудрилася навіть прилаштувати Мельника міністром села за квотою… комуністів”, – пише Лещенко.

Після обрання Порошенка президентом Косюк декілька місяців попрацював першим заступником глави адміністрації президента, але згодом пішов з посади.

Як пише Лещенко, протягом 2014 року Косюку було повернуто ПДВ на 1,6 мільярда гривень, що більше ніж у два рази перевищує розмір відшкодування в останній рік Януковича.

“При цьому за кошти, отримані з бізнес-моделі, фактично датованої українськими платниками податків, Косюк будує величезний маєток на кордоні заповідної Феофанії, якому міг би позаздрити навіть Янукович. Але ще більш вражає історія про “палац” на воді. Косюк є власником унікального комплексу для відпочинку та розваг. У головного агропромислового лобіста наявне те, чого немає ні в кого іншого – цілих дві яхти, які… приречені бути разом”, – йдеться у блозі нардепа.

Так, за даними Лещенка, Яхта “Ace” була замовлена Косюком та збудована спеціально для нього в 2012 році на верфях Lürssen Yachts в Німеччині, а за дизайн всередині та ззовні відповідало бюро Winch Design.

Вартість судна склала, за різними оцінками, 150-180 мільйонів доларів, а допоміжне судно “Garçon” обійшлося ще в 20-30 мільйонів доларів, зазначає нардеп.

Друга яхта потрібна для того, щоб перевозити водні іграшки (тендера, водні мотоцикли), які займають багато місця, а також вертоліт. Ця флотилія Косюка вже стала легендою в політичних колах України. Переповідають, що яхту разом з додатковим кораблем зустрічали то на Мальдивах, то на Сардінії, а серед завсідників бачили перших осіб нашої держави. Станом на 29 грудня кораблі стояли у Барселоні.

Як відомо, фермери 30 грудня у другій половині дня перекрили трасу Київ – Чоп біля села Солонка у Львівіській області, протестуючи проти змін до Податкового кодексу.

Правда України

your ad here

читати →

yacenuk-avakov-benia

Депутат від БПП Сергій Лещенко вважає, що прем’єр-міністр Арсеній Яценюк і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков діють на догоду інтересам олігарха Ігоря Коломойського.

Такий висновок він робить із затягування із призначенням заступника голови НАК “Нафтогаз України” Андрія Пасішника членом правління цієї компанії й затягування з подачею в міжнародний розшук колишнього глави “Укртранснафти” Олександра Лазорка.

Як пише Лещенко у мережі, він отримав від Яценюка дві запізнілі відповіді з приводу призначення “ворога Коломойського” Пасішника членом правління “Нафтогазу” – у відповідь на звернення депутата від 11 листопада й від 16 грудня.

Прем’єр попросив міністра Кабміну Ганну Онищенко розглянути звернення Лещенка.

“Я вже передбачаю відповідь Онищенко. Вона, вочевидь, напише, що статут помінявся й це тепер функція Мінекономіки, а не Кабміну. Таким спритним перекладанням папірців Яценюку вдалося заблокувати на 4 місяці невигідне Коломойському призначення”, – пише нардеп.

У свою чергу, підпорядковане Авакову бюро Інтерполу “багато місяців не подавало в Ліон документи на розшук колишнього глави правління “Укртранснафта”, наближеного до Коломойського Лазорка”, – додає Лещенко.

“І ось Лазорко подав прохання про притулок в Англії, після чого Аваков зі спокійною совістю виконаного перед Коломойським обов’язку відправив документи в Інтерпол. Тому що знав наперед: після прохання про політичний притулок ніхто в Ліоні не оголошуватиме Лазорка в розшук лінії Інтерполу”, – пише він.

“Яценюк і Аваков – два явні агенти Коломойського у владі, яким я побажаю безславної відставки в наступному році”, – додає Лещенко.

Ось оригінальне повідомлення депутата Лещенко в мережі:

Яценюк и Аваков на службе у Коломойского.

1) Только сегодня получил от Яценюка не один, а сразу два ответа по поводу затягивания вопроса с назначением зампреда “Нафтогаза” Andriy Pasishnik членом правления “Нафтогаза”. Как известно, это кадровое решение не выносится на Кабмин уже четыре месяца. При этом Пасишник – враг Коломойского.

И вот пришли два письма-резолюции от Яценюка. В первом ответе, который датирован 28 декабря, Яценюк просит министра Кабмина Онищенко рассмотреть мое обрашение от 16 декабря, где я повторно говорю, что мой запрос по поводу Пасишника тупо проигнорирован. А в ответе от 29 декабря Яценюк поручает Онищенко рассмотреть… мой первый запрос от 11 ноября.

Короче говоря, “машина времени” от лучшего ученика Азарова. Самое смешное, что я уже предвижу ответ Онищенко. Она, видимо, напишет, что устав поменялся и это теперь функция Минэкономики, а не Кабмина. Таким ловким перекладыванием бумажек Яценюку удалось заблокировать на четыре месяца невыгодное Коломойскому назначение.

2) Аналогичную историю сыграл Аваков. Подчиненное ему бюро Интерпола много месяцев не подавало в Лион документы на розыск бывшего главы правления “Укртранснафта”, приближенного к Коломойскому Лазорко.

И вот Лазорко подал прошение об убежище в Англии, после чего Аваков со спокойной совестью выполненного перед Коломойским долга отправил документы в Интерпол. Потому что знал наперед – после прошения о политическом убежище никто в Лионе не будет объявлять Лазорко в розыск линии Интерпола.

Яценюк и Аваков – два явных агента Коломойского во власти, которым я пожелаю бесславной отставки в следующем году.

Правда України

your ad here

читати →

firtash

Міжнародний шахрай Дмитро Фірташ веде переговори про купівлю контрольної частки в групі WOG, яка володіє однією з найбільших мереж АЗС.

Інформацію про переговори виданню підтвердив один з менеджерів WOG на умовах анонімності, а також власник великої української компанії-нафтотрейдера.

Основними власниками групи WOG до останнього часу були Ігор Єремеєв, Степан Івахів, Петро Демінський і Сергій Лагур, яким належало по 25% у групі Континіум. У серпні цього року засновник і ідеолог WOG Ігор Єремєєв пішов з життя в результаті нещасного випадку, пише автор.

“Це було тільки одним з факторів, який спричинив за собою переговори з продажу, – розповів менеджер WOG. – У Фірташа ще з 2010 року було право першочергового викупу частки в компанії, яке він має намір реалізувати”.

Власник великої української компанії-нафтотрейдера повідомив, що у WOG вже фактично змінився основний власник. “Юридично угода, напевно, ще не закрита, – говорить він. – Але це питання часу”.

Купівля стосується тільки сегменту торгівлі нафтопродуктами групи Континіум, розповідають співрозмовники. Інформацію про те, чия частка може перейти до Фірташа, вони не розкривають.

У прес-службі Group DF повідомили, що “не коментують чутки, наміри і гіпотетичні угоди”.

У прес-службі компанії ВОГ Рітейл, відповіли що компанія не веде переговорів про продаж.

“Наша компанія не планує продавати бізнес ні частково, ні повністю. Зокрема, “ВОГ Рітейл” не веде жодних переговорів щодо продажу частини бізнесу в розмірі 50% структурам, пов’язаним з Дмитром Фірташем”.

Автор зазначає, що структура групи WOG заплутана і цілком можливо, що “ВОГ Рітейл” нічого не продає, а угода йде через інші компанії групи.

Станом на 2012 рік до групи WOG входило близько 80 компаній. Після реструктуризації бізнесу їх кількість скоротилася у вісім разів.

Крім ВОГ Рітейл продажем пального з АЗС займається компанія Золотий Екватор, за оптовий сегмент продажів відповідають ВОГ Трейдинг та ВОГ Аеро Джет.

“Сума можливої угоди невідома. Очевидно, що вона залежить від боргів групи”, – йдеться в статті.

Співробітник одного з інвестбанків повідомив, що станом на кінець минулого року кредиторська заборгованість WOG перед банками становила понад 300 млн доларів.

“Загалом мережу АЗС WOG можна оцінити в 500 млн доларів мінус заборгованість перед банками”, – говорить аналітик Денис Саква.

“Заправки WOG в основному дуже якісні, – додає керівник департаменту аналітики Concorde Capital Олександр Паращій. – Вартість одного такого АЗК може становити від 1 млн доларів”.

Паливний бізнес WOG з урахуванням нафтобаз, укладених контрактів та інших активів може коштувати понад 0,5 млрд євро, вважає Геннадій Рябцев.

“Але в нинішній політичній ситуації Фірташ, м’яко кажучи, неідеальний покупець, хоча його інтерес до цих заправок відомий, – говорить він. – Така угода несе серйозні репутаційні ризики для компанії і бізнесу”.

Правда України

your ad here

читати →

krym-nich

Постачання електроенергії до окупованого Росією Криму з материкової України знову припинилося, повідомила російська окупаційна влада на півострові.

За повідомленнями російських агентств, увечері перервалося електропостачання кількох районів півострова, міст Євпаторії, Ялти чи Сак. Також у Севастополі у зв’язку з цим вирішили вимкнути вуличне освітлення і запровадити віяловий режим подачі електроенергії.

На вільній материковій частині України заявили, що єдина лінія електропередач, якою нині подається електроенергія до окупованого півострова, вимкнулася автоматично через спрацювання системи захисту. Але, як повідомив представник компанії «Укренерго» Зіновій Буцьо агентству «Інтерфакс-Україна», вже кілька спроб знову ввімкнути лінію не вдалися.

Тим часом у четвер, 31 грудня, збігає термін нині чинного контракту на постачання електроенергії з материка на півострів.

Енергопостачання окупованого Криму з вільної материкової частини України, що відбувалося чотирма лініями електропередач, було перерване 22 листопада через підрив невідомими електроопор у Херсонській області. Пізніше знову запустили одну з цих ліній, «Каховка – Титан», яка, крім Криму, подавала електроенергію й до кількох районів Херсонщини. Російська влада оголосила про запуск підводного кабельного енергомосту з Росії на окупований півострів, але цей запуск супроводжувався аваріями і разом із власними кримськими генерувальними потужностями не зміг вирішити енергетичної проблеми Криму.

Правда України

your ad here

читати →

rubl-padae

Російський рубль на останніх цього року торгах на Московській біржі побив черговий рекорд падіння, сягнувши рівня майже 73,5 рубля за долар США.

За євро цього дня давали понад 80 рублів. Наприкінці серпня курс рубля щодо євро був іще гіршим, але відтоді європейська валюта дещо впала в ціні.

Офіційні курси встановлені Центральним банком Росії на дещо нижчому рівні: 72,8827 рубля за долар, 79,6972 рубля за євро.

Майже рік тому в Росії долар уже зростав до більш ніж 80 рублів, а євро до більш ніж 100 рублів, але те зростання було короткотерміновим, і Центробанк Росії не відобразив його у своїх офіційно встановлених курсах.

За підрахунками російських агентств, протягом 2015 року рубль втратив щодо долара близько 23 відсотків вартості – після того, як 2014 року рубль подешевшав щодо долара відразу вдвічі.

Головною причиною цього називають значне зниження світових цін на нафту, надходження від продажу якої є основою російської економіки, а також економічні санкції щодо Росії, які наклали провідні країни світу і ще низка держав через агресію Москви проти України.

На цьому тлі Центробанк Росії також повідомив, що з початку наступного року починає карбувати монети з зображенням російського державного герба – двоголового орла з коронами на головах, зі скіпетром і державою і зі щитом із зображенням святого Георгія на грудях. Від 1992 року дотепер на російських монетах зображався двоголовий орел без корон, скіпетра й держави і щита на грудях – така емблема самого Центрального банку Росії, створена в той час, коли Росія після розпаду СРСР іще не мала затвердженого герба.

Правда України

your ad here

читати →

bloger-ru

Суд у російському місті Томську засудив до п’яти років ув’язнення в колонії загального режиму блогера Вадима Тюменцева. Його звинувачували у «діях, спрямованих на розпалювання ненависті або ворожнечі» і «публічних закликах до екстремістської діяльності».

Як повідомляє наш кореспондент, прокуратура просила про чотири роки колонії-поселення як покарання.

Кримінальну справу проти Вадима Тюменцева порушили ФСБ Росії і Слідчий комітет у Томській області в лютому 2015 року через два відеосюжети, які він розмістив на особистій сторінці в мережі.

Слідство, зокрема, звинуватило блогера в «неприязні до громадян, які проживають на території Луганської і Донецької областей України». Також, за версією слідчих, Тюменцев в інтернеті закликав до участі в неузгодженій акції і критикував місцеву владу.

Адвокат Тюменцева у зв’язку з цим зауважила, що подібні заклики «не входять до переліку екстремістських».

У своєму останньому слові в суді блогер сказав, що не визнає себе винним.

Раніше сам Тюменцев заявляв, що справу проти нього порушили через публікацію відео із закликами видворити з Томська біженців з України і перекрити вулиці на знак протесту проти чиновників і «маршрутників».

Правда України

your ad here

читати →

poltava-rada

Міська рада Полтави провела засідання за відсутності мера Олександра Мамая. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, у міській раді зібралася більшість депутатів від БПП «Солідарність», об’єднання «Самопоміч», ВО «Свобода» і «Партії простих людей».

Депутати ухвалили порядок денний. Лідер фракції ВО «Свобода» Юліан Матвійчук зачитав звернення щодо недовіри уряду прем’єра Арсенія Яценюка.

«Вимагаємо відставки уряду під керівництвом Арсенія Яценюка за провальну економічну політику, захист інтересів олігархів і небажання боротися з корупцією», – йдеться у зверненні. Всі присутні депутати одноголосно підтримали заяву про недовіру уряду.

Тим часом, на сайті міської ради розміщене повідомлення про те, що сесія міськради відбудеться після новорічних свят. За повідомленням, відповідне розпорядження 29 грудня підписав міський голова Олександр Мамай.

Перша сесія новообраної Полтавської міської ради відбулася 26 листопада і тривала 20 хвилин.

Прем’єр Арсеній Яценюк заявляв, що готовий піти у відставку, якщо таке рішення підтримає парламент. Він також зауважував, що його можлива відставка спричинить формування нової коаліції або проведення позачергових парламентських виборів.

Правда України

your ad here

читати →